Jak spędzić wakacje z psem?

Wakacje to czas, w którym możemy odpocząć od pracy czy szkoły. Jednak nie powinniśmy zapominać o naszych pupilach. Planując wakacyjny wyjazd pamiętajmy o naszym psie, któremu musimy zapewnić odpowiednią opiekę.

Jak spędzić wakacje z psem?

Jeśli planujemy wyjazd zagraniczny, to zdecydowanie lepiej zostawić psa pod opieką bliskiej nam osoby. Najlepiej, żeby była to osoba, którą pies lubi. Dzięki temu nasz pupil lepiej zniesie czas rozłąki. Jeśli nie mamy z kim zostawić psa, to pozostają nam hotele dla psów. W wyborze hotelu warto kierować się opinią innych klientów. W ten sposób wybierzemy najlepszy hotel dla naszego pupila.

Inną opcją jest zabranie psa ze sobą na wakacyjny wyjazd. Jednak najlepiej, jeśli będzie to wyjazd na terenie naszego kraju. Oczywiście możemy wziąć psa na zagraniczny wyjazd. Najlepszym sposobem na podróż jest samochód, którym już wcześniej podróżowaliśmy z psem. Dzięki temu nasz pupil lepiej zniesie podróż i łatwiej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. Przed planowanym wyjazdem warto zabrać psa na kilka krótszych przejażdżek. W ten sposób przyzwyczaimy naszego pupila do jazdy samochodem. Kiedy nastąpi dzień wyjazdu pamiętajmy o tym, żeby rozpocząć podróż możliwie jak najwcześniej. Dzięki temu unikniemy jechania w czasie największych upałów. W czasie podróży powinniśmy robić przerwy co około 2-3 godziny. W tym czasie powinniśmy przejść się z psem, żeby ten mógł załatwić swoje potrzeby. W czasie postojów możemy podać naszemu pupilowi lekki posiłek. Obowiązkowo musimy dać psu wodę do picia. Oczywiście w samochodzie również powinniśmy podawać psu wodę. Warto również zabrać ulubione smakołyki, i zabawki. Dzięki temu pies będzie miał zajęcie w czasie podróży.

Pamiętajmy również o bezpieczeństwie naszego pupila. Do podróży musimy kupić transporter lub specjalne szelki, i smycz samochodową. Posiada ona końcówkę, którą zapinamy tak jak pasy. Smycz ta jest stosunkowo krótka, dzięki czemu pies nie będzie przeszkadzał nam w prowadzeniu auta. W przypadku małych i średnich psów dobrze sprawdzi się transporter. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla psów lękliwych. W tym wypadku transporter powinniśmy postawić w domu najlepiej kilka tygodni przed wyjazdem. Gdy przyzwyczaimy psa do transportera, to lepiej zniesie podróż. Dodatkowo pies może wykorzystać transporter jako legowisko. W przypadku dużych psów dobrym rozwiązaniem jest klatka kennelowa, którą możemy umieścić w bagażniku. Wybierając się na wakacyjny wyjazd z psem lepiej wynająć mieszkanie lub domek letniskowy, gdyż w wielu hotelach nie można trzymać zwierząt.