Kilka pomysłów na zabawę z psem

Posiadanie psa wprowadza wiele radości w nasze życie. Oczywiście wiąże się to również z obowiązkami. Jednak wspólne spacery czy zabawa to nie tylko miło spędzony czas, ale również dbanie o zdrowie. Codzienne spacery i zabawa to również dobry sposób na utrzymanie wagi. W naszym wspólnym życiu nie może zabraknąć zabawy.

Kilka pomysłów na zabawę z psem

Do zabaw z psem możemy wykorzystać zabawki ze sklepu zoologicznego, bądź te zrobione własnoręcznie. Oprócz tego możemy bawić się na wiele sposobów bez żadnych zabawek. Na spacerach możemy uczyć psa aportowania. Rzucanie patyków, piłki czy innych zabawek to fajny pomysł na spacery z naszym pupilem. Możemy również wziąć na spacery ulubione smakołyki naszego pupila. Następnie co jakiś czas możemy rzucać je na trawę, żeby pies musiał je znaleźć. Warto również umawiać się na wspólne spacery z sąsiadem lub znajomym, który również ma psa. Dzięki temu nasze psy będą mogły się wyszaleć.

Jeśli chodzi o zabawy w domu, to mamy wiele możliwości. Możemy np. rzucać psu zabawki. Tutaj dobrze sprawdzą się piłki. Oprócz tego warto kupić szarpak. Dobrze sprawdzają się również zabawki z piszczałką. Dobrym sposobem na zajęcie psa na dłużej są zabawki na przysmaki. Jedną z nich jest kong, do którego chowamy ciastka i karmę. Górę możemy zatkać serkiem lub pasztetem. Na dnie zabawki dajemy ulubione przysmaki. Na początku wyjęcie wszystkich przysmaków może zająć nawet kilkanaście minut. Z czasem jednak pies nauczy się jak to robić. Wtedy możemy utrudnić wyjęcie smakołyków, np. przez zamrożenie konga z zawartością. Jest to dobry sposób szczególnie w czasie upałów. Piłka na przysmaki to również dobry sposób na zajęcie psa. Zwierzak musi turlać lub rzucać piłką, żeby wyleciały z niej smakołyki. Tego typu zabawki powinniśmy zostawiać psu, kiedy ten będzie sam w domu.

W ostatnim czasie na popularności zyskuje mata węchowa. Gotowa mata to koszt około 100 złotych. Jednak możemy ją wykonać samodzielnie z wycieraczki, i materiału. Dobrze sprawdzają się polarowe koce lub ściereczki. Pamiętajmy, żeby używać nowych rzeczy. Koszt samodzielnie zrobionej maty to około 30-50 zł, w zależności od użytych materiałów. Ma macie możemy rozsypać karmę i przysmaki, a pies musi je znaleźć między kawałkami materiału. Oprócz tego możemy pochować w różnych miejscach smakołyki, po czym każemy psu szukać. Szukanie smakołyków skutecznie zmęczy psa, co pozwoli nam na chwilę spokoju. Zabawy węchowe wpływają na prawidłowy rozwój szczeniaków.

One thought on “Kilka pomysłów na zabawę z psem

Dodaj komentarz